W tym roku szkolnym JEŻYKI biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym – ZABAWA SZTUKĄ

Głównym celem tego projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi….. oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Pod plakatem będziecie Państwo mogli obejrzeć, co takiego zrealizowaliśmy.

“Magiczne drzewo – Yayoi Kusama tworzy wyjątkowe instalacje i rzeźby.

Wśród jej prac można znaleźć również wyjątkowe drzewo, które pełne jest kropek.

To była dla nas inspiracja do stworzenia własnej instalacji.

“Zakręcony obraz” – czy wirówka do odsączania sałaty może przyczynić się do stworzenia abstrakcyjnego dzieła?

“Witraż” – jednym z najsłynniejszych artystów tworzących witraże jest Gerhard Richter.

Nasze witrażowe gwiazdki zdobiły okna całą zimę.

“Robert Delaunay” – francuski malarz słynący z mocnych kolorów i geometrycznych kształtów.

My zamienialiśmy kamienie w kolorowe arcydzieła.

“Freblowska konstrukcja” – Buckminster Fuller stworzył kultowy projekt w postaci kopuły geodezyjnej, która w swojej formule przypominała freblowskie konstrukcje. Przy pomocy ciecierzycy …..i wykałaczek stworzyliśmy własne projekty przestrzenne.

“Kij deszczowy” – nasze kije deszczowe ozdabialiśmy zgodnie z założeniami sztuki aborygeńskiej.

“Działamy!” – czas na happening artystyczny. Wszyscy razem tworzyliśmy to dzieło.

ZADANIE KONKURSOWE

Claude Monet – to jego dzieła stały się inspiracją dla JEŻYKÓW.

Z resztek materiałów, zakrętek, kartonu powstały nasze “Maki w pobliżu Argenteuil”.